Provádím dílenské opravy
- televizorů LCD, LED, PDP (plazma)
- PC monitorů
- settopboxů
- dálkových ovladačů

Porouchaný přístroj opravit, nebo vyhodit ?
Dnešní nové přístroje již dávno nejsou vyráběné "aby vydržedly". Jsou vyráběné tak, aby byly moderní, nabízely nejnovější technologie a komfort. Aby ale mohl přístroj nabízet to nejnovější, musí jít s dobou. Nemá tedy z pohledu výrobce smysl vyrábět s životností 10 a více let. Současné přístroje zpravidla vydrží do první vážné poruchy jen "záručních" 24 měsíců a dvacátý pátý měsíc přijde porucha, často první a zároveň i poslední v životě přístroje. Stačí už jen spočítat si jednoduchou věc - jestliže nový přístroj vydrží jen dva roky a stál řekněme 8000 Kč, jsou náklady na 1 rok provozu 4000 Kč! Pokud oprava Vašeho stávajícího přístroje bude stát řekněme 2000 Kč, tak i kdyby po opravě přístroj hrál taky jen dva roky, jsou náklady na roční provoz jen 1/4 nákladů oproti nákupu nového přístroje, jen 1000 Kč!! Dokonce i kdyby oprava byla extrémně drahá, řekněme 4000 Kč, stále jsou to jen poloviční a někdy i nižší náklady nežli při nákupu nového přístroje. Pokud nový přístroj vydrží do první poruchy dva roky a každá oprava mu prodlouží život o další dva roky, vyplatí se podle mého názoru přístroj nejméně 2x opravit. Tím se dostane na délku života nějakých 6 let, možná víc. Další opravy pak záleží na morální zastaralosti přístroje, opotřebení atd.
Ale asi mnohem lepší vysvětlení je na webu http://www.cs-servisyelektroniky.com , kde je na tohle téma velice pěkně napsané vysvětlení, zda opravit a proč, kdy vyhodit a proč, kdy je ještě oprava rentabilní a kdy ne. Vše je tam krásně popsáno a vysvětleno v sekci Poradna pro zákazníky a myslím že k tomu není moc co dodat a nemá smysl to tady opisovat.

Proč jen dílenské opravy ?
Dnešní přístroje jsou nesrovnatelně složitější nežli dřívější klasické hluboké televizory se skleněnou obrazovkou. Jen samotný zdroj nových LCD a plazmových televizorů je dnes často mnohem složitější, nežli býval celý klasický televizor se skleněnou obrazovkou. Vybavení potřebné ke kvalitní opravě dnešních přístrojů je tolik, že již není možné ho převážet a stěhovat k zákazníkovi do bytu. Navíc v bytě zákazníka nelze zajistit dostatečně velký stůl nutný k opravě, dostatečné osvětlení, přístup k software a potřebným podkladům nutným k opravě. Samotné dohledání příčiny závady někdy zabere mnoho hodin a někdy i několik dní, to je další důvod, proč nelze u PDP, LCD a LED televizorů provést opravu v bytě. Z uvedených důvodů jsem již dávno opravy v bytech ukončil a namísto nekvalitní opravy v bytě se snažím raději nabízet kvalitní dílenskou opravu, a jako kompenzaci nabízím velice krátké dodací lhůty... 

Dodací lhůty
Většinu oprav dělám ten samý den, tak, aby si ještě týž den zákazník mohl opravený přístroj odvézt domů. Vyskytnou se vyjímky, kdy není skladem potřebný materiál nebo jde o složitější opravu, ale i pak se snažím aby moji dílnu opustila co nejdříve, většinou dle možnosti do tří dnů. Nemám totiž skladovací prostory a tak musím vše řešit nejen kvalitně, ale i rychle.